Med otroki, ki so obiskovali vrtec v začetku julija se je pojavil impetigo. Gre za bakterijsko okužbo kože, ki je zelo nalezljiva, ni pa nevarna.

Inkubacijska doba za razvoj bolezni je sedem do deset dni. Pri klasični obliki impetiga se najprej pojavijo drobni mehurčki na rdečkasti podlagi, ki hitro počijo, in na tem mestu ostane značilna medeno obarvana krasta. Običajno je potek bolezni pri impetigu nenevaren; če je ne zdravimo, izzveni v roku dveh tednov in na koži ne pušča posledic. Sicer ga zmeraj zdravimo zaradi možnosti širjenja bolezni po koži bolnika in na druge ljudi. Pregled pri zdravniku je smiseln, kadar posumimo na okužbo kože, še posebej ko se spremembe hitro širijo ali celo prizadenejo več oseb. Čeprav bolezen izzveni sama, se s praskanjem okužba lahko prenaša na več delov telesa. Ob antibiotičnem zdravljenju bolnik po 48 urah ni več kužen. (vir: ABC zdravja)

Prosim, bodite pozorni na spremembe na koži vašega otroka.