Vlada RS je na včerajšnji večerni seji sprejela odločitev, da v veljavi ostanejo vsi ukrepi. Vrtci ostanejo zaprti tudi v tednu med 2. 11. in 6. 11. 2020.

V času zaprtja vrtcev bodo starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni.

Za starše, ki varstvo nujno potrebujejo, je določena izjema od zaprtja vrtcev in v skladu s tem v  centralni enoti Vrtca Kobarid organiziramo delovanje vrtca v minimalnem obsegu- nujno varstvo.

Prosim, da mi vašo potrebo po nujnem varstvu sporočite preko elektronske pošte (čim prej, najkasneje pa do nedelje zvečer) in v sporočilu prosim napišite tudi uro prihoda in odhoda otroka (vrtec@os-kobarid.si). Oba starša naj predložita dokazilo- potrdilo delodajalca (pošljete na mail ali pa prinesete tekom tedna- ko ga uspete dobiti- vzgojiteljici v vrtec), ki je podlaga za izkazovanje potrebe po nujnem dostopu vrtca.

V ponedeljek ob prihodu v vrtec vzgojiteljici oddajte podpisano izjavo (pritisnite spodaj na “Download”), da je otrok zdrav in da v obdobju zadnjih 10 dni ni bil v stiku s potrjeno okuženimi osebami.

Po navodilih NIJZ naj bodo otroci, ki bodo v tem času v vrtcu, brez znakov okužbe dihal (nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, povišana temperatura, izguba/sprememba vonja ali okusa…). Prav tako naj v vrtec ne prihajajo, če živijo z osebo, ki ima simptome oz. znake, ki so pripisljivi bolezni covid-19, ali če živijo z osebo, ki je v izolaciji zaradi bolezni covid-19.

V kolikor se vam situacija doma spremeni, lahko otroka kadarkoli tekom tedna prijavite ali odjavite od nujnega varstva s sporočilom na vrtec@os-kobarid.si . Informacijo o številu otrok potrebujemo vsaj en dan prej zaradi organizacije skupin in najave obrokov, ker naša kuhinja deluje v minimalnem obsegu.

V upanju, da se situacija čim prej izboljša in bo vse zopet po starem, vas lepo pozdravljam,

Urška Mlekuž Vončina, vodja vrtca